pulse aquí para ir al facebook del Ayuntamiento de Legazpi pulse aquí para ir al twitter del Ayuntamiento de Legazpi pulse aquí para ir a Youtube del Ayuntamiento de Legazpi pulse aquí para ir al flickr del Ayuntamiento de Legazpi pulse aquí para ir al instagram del Ayuntamiento de Legazpi

II. Gazteen Gipuzkoar Aurresku Txapelketako lehen kanporaketa Latxartegi aretoan jokatuko da.
03
Urt
2020

II. Gazteen Gipuzkoar Aurresku Txapelketako lehen kanporaketa Latxartegi aretoan jokatuko da.

Datorren urtarrilaren 11an, larunbata, Latxartegi Aretoan eta 16:30ean, Legazpiko Udalak eta Sustraiak Dantza taldeak antolatutako Gazteen Gipuzkoar Aurresku Txapelketaren II. edizioa ospatuko da.

Aurten ere. Iazko bideari jarraituz, neskak eta mutilak elkarrekin lehiatuko dira.

 

Legazpin jokatuko den txapelketa hau Euskal Dantzarien Biltzarrak antolatzen duen Aurresku Ligaxkako 1go saioa da, eta bertan Euskal Herriko dantzariak parte hartuko dute.

Aurtengo Legazpiko saioan 2010eta 2007urte bitartean jaiotako 27dantzari arituko dira, bi sailetan banatuta.

Sustraiak Dantza Taldetik Legazpin Amaia Azpeitia, Elene Muñoz, Irune Azpeitia, Jon Alberdi, Laia Arruabarrenaeta, Maria Sánchez, Markel Maniega eta Naroa Sánchez arituko dira.

arituko dira.

 

Dantzatu beharreko dantzak:

  • A Saila: “Agurra” eta “Txakolin”
  • B Saila: "Erribera" eta "Zortzikoa"

Epaimahaia Gipuzkoako Euskal Dantzarien Biltzarraren partaidez osaturik egongo da eta musika Goiz Deia Legazpiko txistularien esku izango da.

Parte hartzaileak

 

A Saila:

 

  1. Jon Alberdi (Legazpi)
  2. Ekain Maniega (Legazpi)
  3. Irune Azpeitia (Legazpi)
  4.  Maria Sanchez (Legazpi)
  5.  Enara Artola (Lezo)
  6.  Danel Castillo (Pasaia)
  7.  Natale Requena (Lezo)
  8.  Inge Olaizola (Lezo)
  9. Judith Jacinto (Lezo)

B Saila

 

  1.  Malen Galarraga (Elgoibar)
  2.  Nerea Galindo (Elgoibar)
  3.  Naroa Urrutia (Elgoibar)
  4.  Amaia Azpeitia (Legazpi)
  5.  Elene Muñoz (Legazpi)
  6.  Laia Arrubarrena (Legazpi)
  7.  Naroa Sanchez (Legazpi)
  8.  Aetz San Sebastian (Ataun)
  9.  Araitz Ramos (Lasarte)
  10.  Ilazki Etxeberria (Zizurkil)
  11.  Iraide Terradillos (Amasa-Villabona)
  12. Iraide Martinez de Albeniz (Amasa-Villabona)
  13.  Nerea Aznarez (Amasa-Villabona)
  14.  Uxue Munduate (Anoeta)
  15.  Ane Jaunarena (Lezo)
  16.  Nahia Pikabea (Lezo)
  17.  Ihintza Erauskin (Lezo)
  18. Hegoa Illarreta (Lezo)

 

Beraz gure dantza taldeetako dantzari bikainen harrobiz gozatu nahi baduzu, zatoz datorren urtarrilaren11an, larunbata, arratsaldeko 16:30ean Legazpiko Latxartegi Aretora.

Albiste guztiak